úterý 7. dubna 2015

Lucerna

Vždy se moc těším, když se chystáme do divadla. Tentokrát jsme navštívili divadélko u nás na vesnici. Po několika letech se opět trusnovští ochotníci rozhodli nacvičit další divadelní hru. Po Děvčeti z hor a Kubo, to je nyní divadelní hra Aloise Jiráska Lucerna.
Je z roku 1905 a je vůbec nejhranější českou hrou všech dob. Odehrává se v historickém období před zrušením nevolnictví. Hlavní postavou je mlynář, který je povinen sloužit vrchnosti jako doprovod a svítit jim lucernou. Od toho je odvozen název hry. Ve hře probíhá několik dějových linií. Vztah mlynáře a kněžny, vztah mlynářovi schovanky s vodníkem, intriky zlého správce a ambice místního učitelského pomocníka......
Hra se hraje již několikátou sobotu na divadelních prknech ve starém pohostinství u Frimlů. 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA  
Opona je opravdu stařičká- původní ( z roku okolo 1930 ) 
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Každé dějství má svoji přestávku. Sobota byla nádherně slunečná, tak venku k pohodě hrál harmonikář a k chuti přišly klobásky,  uzené a vínečko, nebo pívko.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA     OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ten pocit, který jsem měla ve své duši se opravdu nedá popsat.  je to krása, když vidíte lidičky- herce, kteří hrají a hrají nádherně. Jsou to naši známí a mnoho přátel a proto jim posílám veliký dík za tak nádherný velikonoční zážitek.
   Moc děkuji za nakouknutí a přeji Vám krásný den.   Z:-)

Žádné komentáře:

Okomentovat